Rękawice bokserskie dla dzieci

2019-05-30
Rękawice bokserskie dla dzieci

Rękawice bokserskie dla dzieci

 

   Podstawowym pytaniem jakie powinniście sobie zadać podczas poszukiwania rękawic bokserskich dla dzieci jest to czy rzeczywiście szukacie rękawic bokserskich czy produktu rękawicopodobnego. Na rynku znajdziecie całą masę rękawic dmuchanych, wypełnionych bawełną czy też jeszcze innym ustrojstwem. Częściowo tylko przypominają one wyglądem rękawice bokserskie i nie ma absolutnie nic złego w kupowaniu tego typu zabawek, o ile mamy pewność co do pochodzenia użytych w nich materiałów i tego czy są one bezpieczne dla zdrowia. Niestety liczne kontrole pochodzących głównie z Chin zabawek wskazują, że producenci używają do ich produkcji materiałów zagrażających zdrowiu, w tym rakotwórczych. 

   Jeżeli decydujecie się na kupienie dziecku rękawic bokserskich to chcielibyśmy abyście brali odpowiedzialność za to do czego póżniej te rękawice będą używane. Jeśli obdarowywany marzy o rękawicach bo jest fanem tej dyscypliny sportowej a same rękawice będą czekały na możliwość zdobycia wymarzonego autografu to świetnie. Jeśli dziecko, dla którego kupujecie rękawice rozpoczyna treningi  z elementami boksu to fantastycznie. Jeżeli jednak, rękawice mają być elementem budowania własnej wartości u dziecka bo dokuczają mu koledzy albo co gorsza maja służyć do „zabaw” z rówieśnikami to nie tędy droga! Wszystkie zachowania, działania i przedmioty potęgujące agresję u dzieci są zabronione i nigdy nie powinny mieć miejsca.

   W tym wpisie pomożemy Wam wybrać odpowiednie rękawice bokserskie dla dzieci służące do treningów. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju ustawodastwem treningi stricte bokserskie może rozpocząć dziecko, które ukończyło 13 lat. Ma to związek przede wszystkim z kontuzjogennością tego sportu oraz minimalizowaniem obrażeń głowy u młodszych dzieci. Nie oznacza to jednak, że młodsze dzieci nie mogą „trenować boksu”. Pamiętajmy jednak, że wszystkie treningi dzieci poniżej 13 roku życia to treningi ogólnorozwojowe z elementami techniki bokserskiej. Czym różnią się rękawice, które Wam zaprezentujemy od rękawic innych firm? O samej jakości użytych materiałów nie będziemy się długo rozpisywać, ponieważ tą gwarantuje firma Paffen Sport. Najwyższej jakości skóra ekologiczna oraz najwyższej jakość pianka wypełniająca sprawiają, że jest to produkt bezpieczny dla dziecka. Ponadto rękawice z serii KIDS Paffen Sport są proporcjonalne do małych dłoni dziecka co oznacza, że nie jest to rękawica normalnej wielkości z cieńszym wkładem wypełniającym aby zachować odpowiednią wagę tylko rękawica skrojona na dłoń dziecka. W dużym uproszczeniu możemy napisać, że rękawice 6 oz są przeznaczone do ok. 8 roku życia, 8 oz do 13 roku życia a 10 oz od 13 roku życia. Dlaczego w uproszczeniu? Ponieważ ośmiolatek ośmiolatkowi nie równy i najlepiej dobierać rękawice do wagi i postury dziecka. Może się więc zdarzyć, że dla drobnego dziesięciolatka odpowiednie będą rękawice 6 oz. W przypadku młodzieży rozpoczynającej poważną przygodę z boksem zalecamy aby rozmiar był 10 oz, ponieważ w takich rękawicach odbywają się amatorskie turnieje i lepiej będzie aby dziecko było do niego przyzwyczajone. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości, które rękawice kupić i jak je dobrać dla Waszego wychowanka to zapraszamy do kontaktu. 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixel